Italienska cupen odds – Få bästa oddsen på Coppa Italia

Italienska cupen

Italienska cupen (Coppa Italia) är Italiens motsvarighet till Svenska Cupen.

Vinnaren av Italienska cupen har en så kallad kokard på tröjorna under säsongen efter vinsten. Denna kokard är cirkelformad i den italienska flaggans färger. Deltagande lag är numera bara lagen i Serie A och Serie B. Vinnaren i Italienska cupen deltar i Europa League nästa säsong.

Vilka vinner Italienska cupen (Coppa Italia) 2020/2021?

Högsta
odds
Lägsta
odds
Juventus3,252,87
Inter Milan6,005,00
Napoli8,007,00
Atalanta11,006,00
Ac Milan11,0010,00
Ss Lazio Roma17,008,00
As Roma17,0011,00
Sassuolo41,0034,00
Fiorentina51,0034,00
Cagliari51,0051,00
Parma67,0051,00
Torino81,0051,00
Genoa101,0034,00
Spezia Calcio101,00101,00
S.P.A.L. 2013151,0067,00
Brescia Calcio201,00201,00
Empoli251,0051,00