Schlagerfestivalen 2020 Odds

Vinnaren i Schlagerfestivalen 2020 får representera Sverige i Eurovision Song Contest 2020.

Vem vinner Schlagerfestivalen 2020?

Högsta
odds
Lägsta
odds
Felix Sandman4,503,50
Hanna Ferm7,506,00
Victor Crone8,007,50
Robin Bengtsson11,008,00
Mohombi13,0011,00
Mariette15,0010,00
Anna Bergendahl15,0014,00
Mendez Ft. Alvaro Estrel19,0014,00
The Mamas19,0016,00
Dotter19,0017,00
Paul Rey21,0016,00
William Strid26,0015,00
Albin Johnsén26,0023,00
Ellen Benediktson & Simon Peyron26,0026,00
Klara Hammarström26,0026,00
Malou Prytz26,0026,00
Faith Kakembo36,0034,00
Jakob Karlberg36,0034,00
Anis Don Demina46,0034,00
Frida Öhrn51,0046,00
Amanda Aasa76,0051,00
Sonja Aldén76,0067,00
Nanne Grönvall91,0067,00
Thorsten Flinck101,0051,00
Linda Bengtzing101,0067,00
Drängarna101,00101,00
Suzi P151,0067,00
Ovö151,00101,00

Varför kallar vi Melodifestivalen för Schlagerfestivalen?

Vi kallar Melodifestivalen för Schlagerfestivalen eftersom Live Nation Sweden AB, som hanterar de kommersiella frågorna kring Melodifestivalen, hävdar att vi inte får använda ordet Melodifestivalen eftersom det är ett registrerat varumärke.